Porady żeglarskie

Kilka praktycznych porad z "życia wziętych". Jeśli chcielibyście poradzić innym swoje przemyślenia dotyczące praktyki żeglarskiej piszcie na grzegorz@obozyzeglarskie.com. Z chęcią je tu zamieścimy

Bezpieczna żegluga

Dodano 05-05-2016, godz. 16:25 | 0 komentarzy

Sezon żeglarski został rozpoczęty, a na wodach pojawia się coraz więcej jednostek pływających. Wielu żeglarzy niedługo wejdzie na podkład jachtów, aby oddać się swojej pasji. Pora zatem przypomnieć sobie zasady bezpiecznej żeglugi, jakich można się również nauczyć podczas rejsów szkoleniowych w najbezpieczniejszej Szkole Żeglarstwa SZEKLA.

czytaj więcej

Miejsca na które trzeba uważać pływając po Mazurach

Dodano 17-03-2016, godz. 16:28 | 0 komentarzy

 Niebezpieczne mielizny, kamienie i inne mało ciekawe miejsca. Porady Filipa - skipera Szekli.
 

czytaj więcej

Gdy kotwica nie chcę wrócić na pokład...

Dodano 20-12-2013, godz. 14:37 | 2 komentarzy

  Gdy kotwica nie chcę wyjść.                 Ot i problem z którym musimy się zmierzyć ! W zeszłym sezonie mieliśmy sytuację, że swoją kotwicą wyłowiliśmy cumę na końcu jak się później okazało była kotwica ! :D. Dla czego ktoś ją porzucił ? najprawdopodobniej nie miał siły oraz wiedzy jak z takim problemem sobie poradzić.

czytaj więcej

Refowanie

Dodano 05-01-2014, godz. 19:50 | 0 komentarzy

  Refowanie – zmniejszanie powierzchni ożaglowania stosowane podczas żeglugi w trudnych warunkach wiatrowych w celu zmniejszenia siły aerodynamicznej wytwarzanej na żaglach, obniżenia środka ożaglowania, zmniejszenia przechyłu, a także wywołania nawietrzności lub zawietrzności.

czytaj więcej

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Wymagane pola oznaczone są *

Facebook